Trapas

Rok vzniku: 1995 Město: Hořovice

Trapas.jpg

ZÁKLADNÍ INFORMACE

Žánr:

Autorský folk

Jak šel čas:

1994 - 1999

Trapas vznikl v zimě roku 1996 jako hec. Hrávalo se po hospodách na kytary, když náš kamarád Jarda King Lhoták přišel s myšlenkou, že bychom to měli zkusit na nově vzniklém oblastním kole Porty v Komárově. Dali jsme dohromady pár písniček a šli na to. První veřejné vystoupení bez valného ohlasu bylo tedy v Podbrdském kole Porty v Komárově 1996.

Další roky mám nějak v mlze. Vím, že jsme psali písničky, možná jsme občas někde hráli. Možná doplní někdo jiný .... Někdy v tomto období se konalo nahrávání našeho prvního CD Sluneční kouty, které obsahovalo 4 písničky.

2000 - 2003

V roce 2000 jsme se opět vrátili na Portu do Komárova, kam jsme se probojovali přes zaječovské předkolo. Co se tak dívám do Portýrů z těch let, tak se zřejmě opět žádný velký úspěch nekonal. Ale sbírali jsme cenné zkušenosti a rady od našich zkušenějších kolegů.

Rok 2001 už se ale kýžený komárovský úspěch dostavil. Divácká Porta a druhé místo celkově za již tehdy výbornou příbramskou Ginevrou znamenalo postup do semifinále celostátní Trampské Porty v Ústí nad Labem. Semifinálový rozstřel jsme úspěšně zvládli a čekalo nás opojné vystoupení před letním amfiteátrem. Sice bez papírového úspěchu, ale s obrovským zážitkem.
V roce 2002 se Ginevra již Porty neúčastnila, takže jsme měli šanci Komárov vyhrát :-). A stalo se. Takže jsme se probojovali do ústeckého amfiteátru napřímo.

Začali jsme nahrávat druhé CD. bohužel jsme jej nedokončili a tak trochu jsme se rozpadli na několik let :-).

2014 - současnost

V roce 2014 jsme si řekli, že by bylo sranda zkusit si zase zahrát, nyní bez postupových ambicí - prostě jen tak, na Portě v Komárově - vlastně v Hořovicích, kam se Podbrdské kolo přestěhovalo. Dokončili jsme k této příležitosti několik let rozdělanou píseň Stratosféra a oprášili tři starší kusy. Opět je tu Jarda King Lhoták, který vlastně za všechno naše portování mohl. A jak se říká, když se moc chce tak to nejde a naopak, oblastní kolo jsme vyhráli a postupujeme do národního kola Porty v Řevnicích a do autorské se Stratosférou do Ústí nad Labem. Užijeme si to :-)

YOUTUBE

PÍSNIČKY

Stratosfera - Trapas
00:0000:00
Rendrez vous pod lucernou - Trapas
00:0000:00

INTERNETOVÉ STRÁNKY

DISKOGRAFIE

  • Sluneční kouty
    rok vydání: 2000, místo natočení: Hořovice, vydavatel: vlastním nákladem

ČLENOVÉ KAPELY

Zpěv, kytara: Libor Tauš

Zpěv: Michaela Bernatová

Sólová kytara: Martin Boukal

Zpěv, kytara: Michal Bernat