top of page
Amazonka Trio

Začátky: Rok 2019  Město: Ústí nad Labem

Amazonka Trio.jpg

ZÁKLADNÍ INFORMACE

Žánr:

Autorský folk

Kapela o sobě říká:

Kapela vznikla na podzim 2019. Hrajeme a zpíváme autorskou původní folkovou písničku. Texty a hudbu k písním píše Karolína(Amazonka). Vše je autorská tvorba.

Ryzí, nepřezdobená folková, někdy až trampská písnička,  tvorba vycházející z běžných životních radostí i starostí, ale taky z toulání přírodou, nocí pod širákem, u ohně,  kam stále jezdím...

Již v mládí.... jsem byla součástí  několika zábavových sestav...co hrají převzatou muziku..vše co se zpívá a hraje na vodě, vandrech..v country hospůdkách.  Postupně se mi po kapsách začaly objevovat písničky..a tak jsem hledala, kdo by mi pomohl vdechnout jim život.  Když chce ženská sestavit kapelu...nemá to věru snadné...ale nakonec se odvážlivci našli:-)

Vždy jsem věděla, že nejsem sólová písničkářka..že to chce ..třeba jen na počet členů skromnou..ale kapelu.

Shodou náhod a setkání na různých festivalech..začala tvorba nejdříve ve dvou..Karolína a Pavel Šlegr. Později se kytary ujal Jirka Šmíd a Pavel si nechal basu.

Dnes je sestava Amazonky zas trošku jiná. Přibyl Jarda Rampousek a jeho úzasná solová kytara a Pavel už s námi není. Stále jsme tedy na pódiu TRIO :-)

Oba ostřílení muzikanti přináší do zvuku písní to svoje.. autroská tvorba je hledání, čichání..první verze není nikdy ta finální...a to nás moc baví.

No kluky v kapele určitě baví i koláč, nebo štrůůdl na každé zkoušce:-)

YOUTUBE

PÍSNIČKY

Září - Amazonka Trio
00:0000:00
Zaječí packa - Amzonka Trio
00:0000:00

INTERNETOVÉ STRÁNKY

NA FESTIVALU  VYSTOUPÍ:

Zpěv, flétna : Karolína Štekrová

Zpěv, kytara: Jirka Šmíd

Zpěv, kytara: Jaroslav Rampousek

bottom of page