BYLO NÁS 6

Rok vzniku: 2004  Město: Příbram

Bylo nás 6

ZÁKLADNÍ INFORMACE

Žánr:

Folk-world music

Kapela o sobě říká toto:

Původně nás bylo skutečně šest. Šest spolužáků z jednoho ročníku gymnázia, kteří se na srazu po deseti letech domluvili, že si čas od času společně zahrají.

 Z občasného hraní se staly pravidelné zkoušky, a pak jsme sem tam hráli v hospodě nebo na nějaké oslavě. Vzhledem k tomu, že se členům kapely neustále rodily nějaké děti nebo aspoň byli těhotní (těhotné), začali jsme si říkat 6 v tom. To bylo v roce 2000.

Důležitou událostí byl začátkem roku 2005 příchod Františka. Nejenže přinesl do kapely nový zvuk akordeonu, ale hlavně nás všechny nadchl irskou muzikou, ke které píše české texty. Změnili jsme název na současný a od té doby se snažíme hrát irské písničky po brdsku. V současné době hrajeme a zpíváme opět v šesti s pestrým nástrojovým obsazením - Akordeon, irské píšťaly, flétny, kytara, mandolína, kontrabas, bodhrán, cajon, lžíce...

 Vystupujeme několikrát do roka, většinou na Příbramsku, kde všichni bydlíme. Nejvíce se vždy těšíme na hraní do Borotic, kde občanské sdružení Stéblo pořádá pravidelně Zahradní slavnost a kde máme tu čest sdílet pódium se slavnými jmény. Se Stéblem spolupracujeme už řadu let. Z prodeje našich CD dáváme 20 Kč jako příspěvek Stéblu na jejich práci s hendikepovanými mladými lidmi v borotickém denním stacionáři, jezdíme k nim zpívat koledy, oni na naše koncerty...

Z dalších našich veřejných hraní stojí za zmínku téměř skalní účast na podzimních Huntících Zdeňka Hejkrlíka v Příbrami, dále pak Noc muzeí na Dole Anna v Příbrami, Svatohorská Šalmaj v Příbrami, městské slavnosti ve Žluticích, korzo Obora v Příbrami, vánoční zpívání v Boroticích a v LDN v Nemocnici Příbram.

S našimi příznivci se nejčastěji ale potkáváme na K-farmě, což je milá hospůdka v Žežicích u Příbrami, kde jsme také křtili obě naše CD.

YOUTUBE

PÍSNIČKY

Hvězda z County Down - Bylo nás 6
00:00 / 00:00
Cesta domů (Tht Frost is all over) - Bylo nás 6
00:00 / 00:00

INTERNETOVÉ STRÁNKY

ČLENOVÉ KAPELY

Zpěv, kytara, zobcové a irské flétny: Irena Kulovaná

Kontrabas, bodhran: Ivana Horbaniucová

Kytara, zpěv: Martin Rous

Příčná flétna, foukací harmonika, cajon, lžíce : Jiří Paul

Mandolína, perkuse: Marika Lachmanová

Akordeon: Jiří Zrno

  • Facebook Social Icon
Sponzoři festivalu
Obec Podlesí (Středočesý kraj)
Mediální partneři
tvfonka.jpg

© 2023 by Music Festival. Proudly created with Wix.com