top of page
Bylo nás 6 - BN6

Rok vzniku: 2000  Město: Příbram

Bylo nás 6.jpg

ZÁKLADNÍ INFORMACE

Žánr:

Irský folk

Domácí kapela a mimo jiné vítěz diváckého hlasování z roku 2019. Sami o sobě říkají:

Původně nás bylo skutečně šest. Šest spolužáků z jednoho ročníku gymnázia, kteří se na srazu po deseti letech domluvili, že si čas od času společně zahrají.

 Z občasného hraní se staly pravidelné zkoušky, a pak jsme sem tam hráli v hospodě nebo na nějaké oslavě. Vzhledem k tomu, že se členům kapely neustále rodily nějaké děti nebo aspoň byli těhotní (těhotné), začali jsme si říkat 6 v tom. To bylo v roce 2000.

Důležitou událostí byl začátkem roku 2005 příchod Františka. Nejenže přinesl do kapely nový zvuk akordeonu, ale hlavně nás všechny nadchl irskou muzikou, ke které píše české texty. Změnili jsme název na současný a od té doby se snažíme hrát irské písničky po brdsku. V současné době hrajeme a zpíváme po několika změnách opět v šestičlenném složení s pestrým nástrojovým obsazením - irské píšťaly, flétny, kytara, mandolína, akordeon, kontrabas, bodhrán, cajon, lžíce...

 Vystupujeme několikrát do roka, většinou na Příbramsku, kde všichni bydlíme. Nejvíce se vždy těšíme na hraní do Borotic, kde občanské sdružení Stéblo pořádá pravidelně Zahradní slavnost a kde máme tu čest sdílet pódium se slavnými jmény. Se Stéblem spolupracujeme už řadu let. Z prodeje našich CD dáváme 20 Kč jako příspěvek Stéblu na jejich práci s hendikepovanými mladými lidmi v borotickém denním stacionáři, jezdíme k nim zpívat koledy, oni na naše koncerty...

Z dalších našich veřejných hraní stojí za zmínku téměř skalní účast na podzimních Huntících Zdeňka Hejkrlíka v Příbrami, dále pak Noc muzeí na Dole Anna v Příbrami, Svatohorská Šalmaj v Příbrami, městské slavnosti ve Žluticích, korzo Obora v Příbrami, vánoční zpívání v Boroticích a v LDN v Nemocnici Příbram.

Pravidelně, jednu středu v měsíci, nás mají naši příznivci možnost vidět a slyšet v irské hospůdce v Příbrami "Pub Down the Street".

Dříve jste nás mohli potkávat i na K-farmě, což je milá hospůdka v Žežicích u Příbrami, kde jsme také křtili obě naše CD.

YOUTUBE

PÍSNIČKY

Hvězda z County Down - Bylo nás 6 - BN6
00:0000:00
Když whsku popíjím - Bylo nás 6 - BN6
00:0000:00

INTERNETOVÉ STRÁNKY

DISKOGRAFIE

  • Když whisku popíjím
    rok vydání: 2010

  • Jízdenka do Corku 

      rok vydání: 2014

ČLENOVÉ KAPELY

Basové ukulele, bodhran, zpěv: Ivana Horbaniucová

Whistle, flétny, zpěv: Irena Kulovaná

Mandolina, percuse, zpěv: Marika Lachmanová

Příčná flétna, whistle, foukací harmonika, percuse, zpěv : Jiří Paul

Kytara,  zpěv: Martin Rous

Akordeon: Jiří Zrno

bottom of page