Víťa Troníček Trio

Rok vzniku: 2013  Město: Pardubice

Troníček.jpg

ZÁKLADNÍ INFORMACE

Žánr:

Tradiční folk

Pár slov o vystupujícím:

Hudební skupina Marien z Pardubic patří k nejvýraznějším tvářím nastupující generace v žánru folkové, country a trampské hudby. Věnují se akustické kytarové muzice a vícehlasému zpívaní, hrají melodické písně převážně z dílny Víti Troníčka. Přes progresivnější vítr v plachtách skupina staví na spíše na tradičních hodnotách FCT hudby a tím zůstává přitažlivá pro široké věkové spektrum posluchačů. Kromě mohutných vokálů a silných písní je pro Marien typická i jedinečná koncertní energie a doslova rodinný humor. 

Marien jsou trojnásobní držitelé Porty a řady dalších ocenění, stáli u zrodu hnutí Folk žije!, vystupují na předních festivalech i vlastních koncertech po celé republice a pro svůj tradiční sound jsou také vyhledávanou doprovodnou kapelou. Spolupracují například s Pavlem Žalmanem Lohonkou a Spirituál kvintetem, doprovázeli Wabi Daňka, Honzu Nedvěda, Roberta Křesťana, Romana Horkého a další legendy české folkové scény. Na neprofesionální folkovou kapelu Marien disponují mimořádně velikou a stále rostoucí posluchačskou komunitou, která je schopná kapelu následovat i na nevšední outdoorové koncerty cyklu Cestou za Tebou, konané na zajímavých místech naší země jako vzpomínkové akce na tragicky zesnulého člena foukačkáře Zbyňka Zubířka Rosendorfa. Marien spolupořádají také festival Folkové Chvojení či Východočeské oblastní kolo Porty. 

V roce 2009 vyšlo debutové album s názvem Krajina v Tobě (Good day records), druhé CD s názvem V půli cesty vyšlo v roce 2012 (FOLK ŽIJE!), v roce 2014 skupina vydala třetí album Ze Skla (FOLK ŽIJE!). V roce 2017 jako překvapení pro fandy vyšlo tak trochu neoficiání live album Marien - Ideon živě, záznam vydařeného výročního koncertu v pardubické výstavní hale Ideon z listopadu roku 2016. Celý koncert  je ke shlédnutí na kanálu Youtube.

Na našem festivalu Marien vystoupí jako trio a to s nástroji kytara, kontrabas a dobro. Podařilo se nám přemluvit kapelníka Víťu Troníčka, aby na našem festivalu vystoupil a to i přes to, že v ten samý den hrají ještě na jiné hudební akci v Brně. Jsme velice vděční Víťovi Troníčkovi, že nám vyšel vstříc a budeme mu držet palce, aby cesta po neslavně známé D1 proběhla hladce.

YOUTUBE

PÍSNIČKY

Propast (Naděje zlátne) - Marien (Víťa Troníček Trio)
00:0000:00
2020 - Marien (Víťa Troníček Trio)
00:0000:00

INTERNETOVÉ STRÁNKY

DISKOGRAFIE

  • V půli cesty
    rok vydání: 2012, místo natočení: Hradec Králové, vydavatel: FOLK ŽIJE!

  • Ze skla 

      rok vydání: 2014, místo natočení: Hradec Králové,            vydavatel: FOLK ŽIJE!

  • Krajina v Tobě

      rok vydání: 2009 + 2015, místo natočení: Hradec              Králové, vydavatel: Good day records + FOLK ŽIJE!

  • Ideon živě

      rok vydání: 2017, místo natočení: Hradec Králové,            vydavatel: FOLK ŽIJE!

  • 2020

      rok vydání: 2020, místo natočení: Hradec Králové,            vydavatel: Supergram

ČLENOVÉ TRIA

Zpěv, kytara: Víťa Troníček

Basa: Petr Feďa Opočenský

Dobro: Honza Koubič Kouba