top of page
MeziMěsto

Rok vzniku: 2015  Město: Černá u Bohdanče

Meziměsto.jpg

ZÁKLADNÍ INFORMACE

Žánr:

Moderní folková hudba

Pár slov o kapele:

Kapela MeziMěsto vznikla na podzim r. 2015 z iniciativy naší zpěvačky Janči, která přišla za Ondřejem s myšlenkou, že „by mohli dát něco dohromady“. Ondřej si vytkl zdánlivě nesplnitelnou podmínku, že Janča přivede do kapely akordeon. To se v krátké době povedlo a tak vzniklo trio, které si nakonec dalo jméno MeziMěsto. Tento název byl zvolen i proto, že část kapely je z Prahy, část z Pardubicka a tak se občas nástroje stěhují jedním, nebo druhým směrem.
Už na první zkoušce při prvním nesmělém oťukávání jsme si hudebně „sedli“ a zjistili jsme, že máme velmi podobné hudební cítění. Zároveň si rozumíme jako lidé a doufáme, že se nám daří pohodu, která je na zkouškách a soustředěních, přenést i na naše posluchače.
Kapela staví na autorské tvorbě Ondřeje Podeszwy (ex Balzamína, ex Pidilidi), který kapelu zásobuje hudbou i texty. Snaží se o moderní podobu folkové hudby, občas se však do jejího repertoáru vloudí i písně, které svou náladou zasahují i do dalších hudebních směrů.
Mezi největší dosavadní úspěchy kapely se dá počítat postup do semifinále pražské hudební přehlídky Notování (2017), 6. místo v soutěži Talent Coutry rádia s písní Pozvi ho dál (2017) a 3. místo autorské Porty ve Východočeském kole (2016).
V roce 2017 kapela vydala debutové CD s názvem Pozvi ho dál.

YOUTUBE

PÍSNIČKY

Leginy - MeziMěsto
00:0000:00
Pozvi ho dál - MeziMěsto
00:0000:00

INTERNETOVÉ STRÁNKY

DISKOGRAFIE

  • Pozvi ho dál
    rok vydání: 2017, místo natočení: Pardubice, vydavatel: vlastním nákladem

  • S vahami na křídlech
    rok vydání: 2020, místo natočení: Pardubice, vydavatel: vlastním nákladem

ČLENOVÉ KAPELY

kytara, zpěv, autor veškerých písní: Ondřej Podeszwa

housle, zpěv, mediální poradce: Jana Bílíková

klávesy, tahací harmonika, zpěv, svůdník: Vojtěch Rohlíček

Cajon: Adam Vojtěch

Baskytara: Petr Gric

bottom of page