JeDaRa (JERRY & DCERRY)

Rok vzniku: 2007  Město: Příbram

ZÁKLADNÍ INFORMACE

Žánr:

Folk world music + vlastní tvorba

Jerry o scé kapele řáká:

Za názvem naší kapela JeDaRa (číst Džedara) stojí složenina ze jmen Jerry, Dana a Radka

Po příležitostném hraní na Příbramských huntících Zdeňka Hejkrlíka jsme se rozhodli dát našemu hraní více energie a zkusit si zahrát i na jiných prknech, která znamenají svět. K tomu nás víceméně nakoplo vítězství v divácké soutěži na oblastním kole Porty v Komárově v roce 2009. Od té doby zkoušíme nové písně, které se snažíme prezentovat na menších klubových a festivalových scénách všude tam, kde o nás projeví zájem. Mohli jste nás slyšet třeba na festivalech Olšinská struna, Baraban Cvikov, na Portě v Ústí nebo v pořadu Trampská sedma. Prezentujeme se také na samostatných klubových večerech, například v klubu Déčko v Příbrami.

Repertoár se tématicky pohybuje od Irské historie přes toulání po kopcích a jazzových tavernách, námořních přístavech po indiánská teepee. Hudebně je to podobné - melodie jsou zčásti převzaté a upravené a zčásti vlastní.

Obsazení kapely tvoří Jiří Jerry Lienert, který skládá texty, hraje na kytaru a zpívá, Radka Lienertová zpívající a hrající na kytaru, bodhrán, djembe, cajon (ne současně:)) a Dana Lienertová hrající na flétny a zpívající. Nově s námi hraje na sólovou kytaru Vráťa Furst (First) kterého zasvěcení znají z působení v jiných příbramských seskupeních. V repertoáru máme v současné době kolem šedesáti písní a další čekají v zástupech na nacvičení. Těšíme se na to, že vám je někde zahrajeme -  Ahoj Jerry 

YOUTUBE

PÍSNIČKY

Bristlecone Pine - Jerry a dcerry (JeDaRa)
00:00 / 00:00
Anne Marie - Jerry a dcerry (JeDaRa)
00:00 / 00:00

INTERNETOVÉ STRÁNKY

ČLENOVÉ KAPELY

Zpěv, kytara: Jiří Jerry Lienert

Zpěv, kytara, bodhrán, djemble, cajon: Radka Lienertová

Zpěv, kytara, flétny: Dana Lienertová

Sólová kytara : Vráťa Furst (First)

  • Facebook Social Icon
Sponzoři festivalu
Obec Podlesí (Středočesý kraj)
Mediální partneři
tvfonka.jpg

© 2023 by Music Festival. Proudly created with Wix.com