4 ZDI

Rok vzniku: 2003  Město: Pelhřimov

ZÁKLADNÍ INFORMACE

Žánr:

Folk - vlastní tvorba

Kapela o sobě říká toto:

..na tradiční dotaz: „…proč 4 zdi?...“ - odpovídáme různě. Ale ta nejpravdivější a nejjednodušší odpověď zní: „….unaveni tisícem jiných jmen dohadováním a přemýláním nesmyslů, jsme se vrátili k jednomu z původních návrhů, který využívá název jedné vlastní písně a trochu i reflektuje počet i povahu nás, zúčastněných.
Následně lze nabídnout i představu, kde 4 zdi jsou ohraničeny pouze samy sebou a hroudou, která jim nohy víže, nicméně prostor směrem vzhůru zůstává neomezeně otevřen… S časovým odstupem jsme nakonec rádi, že tento název můžeme obhajovat…

Kapela 4 zdi hraje od podzimu roku 2003 v obsazení Hynek Pavlů – šestistrunná a dvanáctistrunná kytara, zpěv, Petr Sejk – el. basa, šestistrunná kytara, zpěv, Zuzka (Holubová) Žižáková – zpěv perkuse a Petr Žižák – housle, mandolina, zpěv, ale významněji se začala prezentovat a prosazovat na festivalových soutěžích a klubových koncertech až v roce 2005. Za sebou nechává demo snímek z června roku 2004 o čtyřech písničkách, nesoucí titul Návrat, pořízený ve studiu AV Servis ve Vyšším Brodě. Následně na přelomu roku 2005 - 2006 natáčí první řadové album s názvem Mezi tebou a mnou, které obsahuje čtrnáct skladeb. Toto CD spatřilo světlo světa 29.června, kdy bylo pokřtěno za přispění Pavla Zajíce a Luboše Hrdličky v zázemí poutního hotelu Křemešník u Pelhřimova. Koncem srpna 2006 v návaznosti na toto album vznikl i klip, který byl několikrát odvysílán v pořadu ČT - "Na moll" a v rubrice „TOP Na moll“ mu diváci přiřkli dvakrát první a jednou druhé místo. Motivem tohoto klipu, který shlédnete v sekci Mediální okénko našeho webu, je poslední píseň alba, která nese název "Pláč i smích".
    Hudba, kterou píší (Hynek, Pytrísek), hrají i produkují, nabízí tradičně pojatý folk, jehož hlavním rysem je melodická linka osazená texty ze života, dobrý nástrojově rytmický projev a přímočarý vícehlasý zpěv, jehož hlavní nositelkou je Zuzka. Právě měkkostí a barvou svého projevu oslovila na cestě folkovými vodami nejednoho porotce a přispěla tak významnou měrou k úspěchům celé kapely. 
     Aktuálně se zabýváme tvorbou a realizací nových písní a současně pilně křižujeme kraje České i Moravské vystupováním jak na prknech festivalových, tak i koncertních. Ve snaze o propagaci folkové a další příbuzné muziky, rozběhla kapela v roce 2007 na své domovské scéně v Pelhřimově komponovaný čtvrtletník - Folkování nad Lucernou, který na podzim volně přechází v přehlídku zvanou Mraufest.

V prosinci roku 2016 odchází z kapely Petr Žižák a nahrazuje ho hráč na mandolinu Dan Edr. Kapela i nadále hraje se čtyřmi členy.

YOUTUBE

PÍSNIČKY

Ve znamení vah - 4 zdi
00:00 / 00:00
Don Quijote nápadů - 4 zdi
00:00 / 00:00

INTERNETOVÉ STRÁNKY

ČLENOVÉ KAPELY

Zpěv, sbor, percuse: Zuzana Žižáková

Mandolina: Daniel Edr

Zpěv, sbor, basová kytara, akustická kytara: Petr Sejk

Zpěv, sbor, akustické kytary 6 a 12 strunná : Hynek Pavlů

  • Facebook Social Icon
Sponzoři festivalu
Obec Podlesí (Středočesý kraj)
Mediální partneři
tvfonka.jpg

© 2023 by Music Festival. Proudly created with Wix.com